Browni wspierające Twoją owulację

Data:

Wsparcie owulacji jest ogromnie ważnym elementem, podczas starań o dziecko. Niech w Twoim żywieniu zaczną pojawiać się produkty, które nie będą tylko produktami light, odtłuszczonymi lub ubogoenergetycznymi.

Co mam na myśli?

Twój organizm potrzebuje energii oraz wielu minerałów do zapoczątkowania owulacji. Owulacja świadczy także o regularności cyklu i równowadze hormonalnej, dzięki której Twoje cykle są regularne i bezbolesne.

Oprócz antykoncepcji hormonalnej jest wiele metod, które uregulują Twoje hormony, ba… AH nie reguluje nawet Twoich hormonów, jedynie maskuje problem.

Zacznij w tym wszystkim od podstaw, czyli:

Sen

Zmiana pory snu z 23 na 22 może już przynieść ogromne korzyści dla Twojej równowagi hormonalnej. Melatonina, którą wytwarza Twój organizm działa przeciwzapalnie, co sprzyja odnowie organizmu i poprawie jakości owulacji.

Aktywność fizyczna

Już lekka aktywność fizyczna przyczyni się do zmniejszania stanów zapalnych. Jeżeli masz PCOS wybieraj treningi z większym obciążeniem, które nie będą wymagały od Ciebie zbyt dużych zrywów (mowa tu o treningu cardio), jeżeli cierpisz na FHA zastanów się czy aby nie ograniczyć aktywności fizycznej i zacząć dodawać trochę więcej energii do swojej diety.

Jedzenie

Czyli jedno z ważniejszych filarów. Nie lubię powiedzenia ,,jesteś tym co jesz”, jednak jest mi bliższe powiedzenie jesteś tym co wchłaniasz. To jak pracują Twoje jelita, to jak wysoko przetworzona jest Twoja dieta ma ogromny wpływ na cały Twój organizm. Praca tarczycy, żołądka, jelit, hormonów wszystko to jest ze sobą ściśle powiązane, Twoje ciało to jedna wielka maszyna.

Dlatego przygotowałam dla Ciebie pro hormonalne browni a`la lava cake, które wesprze twoje hormony i umili walentynki.

Składniki na 2 ciasteczka jak na zdjęciu:

  • 100 g gorzkiej czekolady
  • 50 g mała
  • 2 jajka
  • 30-40 g miodu
  • 15 g mąki orkiszowej

Wykonanie:

Czekoladę i masło rozpuść w kąpieli wodnej. Następnie dodaj jajka, mąkę, miód, mąkę i wszystko energiczne wymieszaj. Piekarnik rozgrzej na 180st. Masę przelej do żaroodpornych foremek i piecz 10 minut grzanie góra-dół.

Poczekaj chwilkę aż browni przestygnie, dodaj owoce jagodowe i zajadaj :).

Dlaczego to takie zdrowe?

Antyoksydanty: Czekolada, zwłaszcza ta o wysokiej zawartości kakao, jest bogata w przeciwutleniacze, takie jak flawonoidy. Przeciwutleniacze mogą pomóc w ochronie komórek przed uszkodzeniem spowodowanym stresem oksydacyjnym, co może być korzystne dla zdrowia nasienia i komórek jajowych.

Witaminy i minerały: Zarówno masło, jak i czekolada, zawierają pewne witaminy i minerały istotne dla płodności, takie jak witamina E, cynk i selen. Te składniki odgrywają ważną rolę w funkcji reprodukcyjnej i mogą mieć wpływ na jakość zarodków oraz płodność zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Orkisz jest bogaty w niektóre witaminy i minerały, takie jak żelazo, magnez, cynk i witaminy z grupy B, które są istotne dla zdrowia reprodukcyjnego.

Kwasy tłuszczowe: Masło zawiera zarówno nasycone, jak i nienasycone kwasy tłuszczowe. Nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas oleinowy i kwas linolowy, mogą być korzystne dla zdrowia płodności poprzez regulację hormonów i zapewnienie odpowiedniego środowiska dla rozwoju komórek jajowych i nasienia

Więcej
artykułów